Archiv krátkých zpráv

Setkání u vánočního stromu...
22. 11. 2017

Město Město Albrechtice připravilo na pátek 24. listopadu Adventní setkání u vánočního stromu. Program, který bude moderovat Veronika Glötzerová, začíná ve 14 hodin. Od 15 hodin na náměstí vystoupí nejen děti z mateřské a základní umělecké školy, ale i naše děti pod vedením p. učitelek Z. Závodné a V. Glötzerové.

Konzultační třídní schůzky...
15. 11. 2017

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se v době od 15.30 do 17.30 uskuteční konzultační třídní schůzky s rodiči. Uvítáme, pokud na setkání s jednotlivými vyučujícími vezmete i své děti. Návrh klasifikace žáků a hodnocení chování za I. čtvrtletí zveřejní vyučující prostřednictvím elektronické žákovské knížky nejpozději ve středu 22. listopadu.

Deváťáci, už máte jasno...
14. 11. 2017

Ve čtvrtek 23. listopadu v 9. B od 15 hodin je pro rodiče vycházejících žáků připravena informativní schůzka k přijímacímu řízení. Po skončení mohou rodiče žáků devátých i osmých tříd od 15.30 navštívit třídu 9. A. V učebně bude připravena prezentace jednotlivých středních škol z blízkého okolí. Pokud ještě nemáte jasno, zástupci škol vám rádi poradí, zodpoví veškeré otázky a dotazy týkající studia na jejich škole. Účast přislíbily střední školy z Krnova, M. Albrechtic, Bruntálu a Opavy.

Poděkování...
13. 11. 2017

Obecní úřad v Liptani děkuje žákyním 7. B třídy Adéle Zlámalové, Simoně Fizkové a Adéle Kurečkové za pěkné vystoupení. Zpěvem, básněmi a hrou na flétnu zpříjemnily vítání občánků.

Přihlaste se do florbalu...
06. 11. 2017

Chcete si protáhnout tělo? Rádi hrajete florbal? Od 9. listopadu se můžete přihlásit na pravidelné tréninky, které povede pan O. Novák každý čtvrtek od 17.30 do 19.30 hodin ve velké tělocvičně. Vítáni jsou hráči od 6. až do 9. třídy i holky. Více informací: jan.sperl@seznam.cz

Hrej GEOFUN...
02. 11. 2017

Lesy České republiky připravily pro jednotlivce i skupiny (třídní kolektivy) soutěž s chytrými telefony nazvanou Geofun. Stačí odehrát některou z lesních geolokačních her a získat hodnotné ceny. Neváhejte a sbírejte geonky v období od 1. listopadu do 31. listopadu 2017. Více informací zde.

Výuka na internetu...
02. 11. 2017

Vážení rodiče, v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy. Testy jsou nově zaměřené také na procvičování českého pravopisu a základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny. Naleznou zde také mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod. Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy. Všechny testy mohou vaše děti využívat doma ZDARMA! Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů. Stálý přístup ke službě je dostupný prostřednictvím ikony na konci "Krátkých zpráv".

Kroužek jezdectví...
30. 10. 2017

Jezdecké centrum Město Albrechtice nabízí zájemcům každé pondělí od 15.30 hodin zájmový kroužek Jezdectví. Děti se budou učit pečovat o svěřená zvířata, dozví se zajímavosti ze světa jezdeckého sportu, naučí se jezdit na koních a ponících. Bližší informace na tel: 776 595 498, email:vabrouskovap@seznam.cz.

Především deváťáci, pozor...
29. 10. 2017

Zjistěte si co nejvíc aktuálních informací o možnostech vzdělávání na středních školách. Stačí navštívit uživatelsky velmi přívětivé a jednoduše srozumitelné webové stránky na adrese www.infoabsolvent.cz. Naleznete zde úplný výčet škol, nabídku různých oborů, získáte přehled o jejich dostupnosti s ohledem na vaše bydliště, informace o uplatnění na trhu práce. K dispozici je rozsáhlá databáze šestiminutových videí přibližující divákovi vybrané profese v praxi. Portál je užitečný i pro ty, kteří již mají o výběru školy jasno.

Hlasujte pro Vojtíška...
28. 10. 2017

Podpořte dobrou věc a hlasujte o grantovou podporu od Nadace O2. Chceme založit dobročinnou platformu a v Krnově uspořádat benefici, jejíž výtěžek bude předán sedmiletému Vojtíškovi, který má vrozenou genetickou nemoc zvanou mukopolysacharidóza. Hlasovat se může pouze do 31. 10. do 12 hodin. Více o projektu a hlasování zde. Děkujeme. Adéla Hazuchová