Archiv krátkých zpráv

Stroj času...
17. 02. 2018

Podnikněte neuvěřitelnou cestu časoprostorem. Užijte si zábavu a adrenalin při putování minulostí a podívejte se i do budoucnosti. Středisko volného času Krnov zve všechny holky a kluky ve věku od 7 do 14 let na příměstský tábor během jarních prádznin. Více informací naleznete zde.

Kdo to ví, odpoví...
16. 02. 2018

Máte chuť si zasoutěžit? Chcete vyhrát hezkou cenu? Tak hurá do toho! Městská knihovna Město Albrechtice vyhlašuje soutěž pro dětské čtenáře s názvem "Kdo to ví, odpoví". Soutěžit můžete ve dvou věkových kategoriích (1. až 5. třída) a (6. až 9. třída) od února až do května 2018. Bližší informace k soutěži a kvízové otázky získáte v městské knihovně.

Úspěch v okresním kole...
11. 02. 2018

V pondělí 5. února se dvě naše žákyně zúčastnily okresního kola Olympiády v jazyce českém v SVČ v Krnově. V tradičně nabité konkurenci se výborně dařilo Pamele Pettinaroli z 9. B, která se po mluvnické části dělila o první místo. Slohová práce na téma „Předmět, který mi chybí ve školních osnovách“ se jí rovněž povedla, nakonec tak v soutěži obsadila skvělé druhé místo a postupuje dále do krajského kola. Martině Floriánové se už tolik nevedlo, ale chodí teprve do osmé třídy, zatím sbírala zkušenosti do příštího roku. Oběma děvčatům děkujeme za reprezentaci a Pamele přejeme hodně štěstí v dubnu v Ostravě.

Velká cena Holčovic v šachu...
08. 02. 2018

Velká cena Holčovic v šachu se 2. února vydařila albrechtickým šachistům. V kategorii benjamínků vybojoval 1. místo Matyáš Grček, 3. místo David Hudecz. V mladších žácích obsadil 3. místo František Veselý a 6. místo Daniel Živčák. Gratulujeme. Výsledky benjamíncimladší žáci.

Řemeslo má respekt...
07. 02. 2018

Moravskoslezký kraj podporuje 13 vybraných řemeslných oborů. Webové stránky www.remeslomarespekt.cz  nabízejí všechny potřebné informace jak pro žáky, tak i pro rodiče a veřejnost.

Lyžařské závody...
07. 02. 2018

V rámci Olympijského festivalu pořádá Základní škola Karlovice ve spolupráci se Ski areálem Myšák v Karlově pod Pradědem lyžařské a snowboardové závody. Ve čtvrtek 22. února si můžete zasoutěžit a užít si olympijskou atmosféru. Propozice najdete zde.

Informace o přijímacím řízení...
06. 02. 2018

Aktuální informace o přijímacím řízení pro vás připravila paní učitelka Radka Žlebčíková na stránkách školy zde. Dozvíte se, jak postupovat při podávání přihlášek, termíny přijimacího řízení. Využít můžete i webové stránky www.infoabsolvent.cz, kde naleznete úplný výčet škol, nabídku různých oborů, získáte přehled o jejich dostupnosti s ohledem na vaše bydliště, informace o uplatnění na trhu práce.

Karneval pro děti...
30. 01. 2018

Milé děti! Už je to zase tady. Blíží se doba karnevalů a jeden se chystá také pro vás! Už 9. 2. 2018 za námi přijede slavná Lena Banszel Freyová se spoustou zábavy a her. Nebudou chybět soutěže a samozřejmě tanec. Karneval začne v 16 hodin v tělocvičně školy, kam jsou zvány všechny malé a velké bytosti, masky, příšery, princezny. V bufetu se bude prodávat občerstvení. Vstupné - dobrovolné. Doprovod dospělé osoby je nutný! Přijďte se dobře pobavit, těšíme se na vás!

Provoz ŠD - pololetní prázdniny...
29. 01. 2018

V pátek 2. února 2018, v době jednodenních pololetních prázdnin, je školní družina v provozu v době od 7 do 15 hodin. Další informace získáte od paní vedoucí vychovatelky Aleny Honajzerové. Kontakt alena.honajzerova@zsma.cz, mobil: 777 719 364. Školní jídelna nevaří.

Eko soutěž...
25. 01. 2018

Spolek Zahrádkářů z.s. Město Albrechtice vyhlašuje pro žáky ZŠ soutěž s ekologickou tematikou. V kategoriích (1. a 2. stupeň) si můžete zvolit oblast tvorby (výrobek, výkres, esej). Pomáhat vám mohou i rodiče. Svá díla odevzdávejte do kanceláře u paní Jany Muroňové do 20. března 2018. Propozice soutěže najdete zde.