Archiv krátkých zpráv

Třídní schůzky s rodiči...
14. 04. 2018

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se v době od 15.30 do 17.30 uskuteční konzultační třídní schůzky s rodiči. Uvítáme, pokud na setkání s jednotlivými vyučujícími vezmete i své děti. Návrh klasifikace žáků a hodnocení chování za III. čtvrtletí zveřejní vyučující prostřednictvím elektronické žákovské knížky nejpozději ve středu 18. dubna.

Pamela opět v kraji...
09. 04. 2018

Pamela Pettinaroli z 9. B ve čtvrtek 5. dubna reprezentovala nejen naši školu, ale i okres Bruntál v krajském kole Olympiády v jazyce českém, kam postoupila z 2. místa v okresním kole této soutěže. Soutěž měla opět dvě části, a sice gramatickou a slohovou. Mluvnice se Pamele opravdu povedla, dosáhla třetího nejlepšího výsledku z celkového počtu osmnácti soutěžících. Až slohová práce na téma Noc na hradě ji odsunula na celkové osmé místo, přičemž od bronzové medaile ji dělily pouhé dva body. Pamele moc gratulujeme a přejeme jí hodně štěstí u blížících se přijímacích zkoušek.

Zkroť net. Hned...
06. 04. 2018

Pro děti a studenty připravil projekt KPBI seriál 10 krátkých videí týkajících se problematiky elektronické bezpečnosti s názvem "Zkroť net. Hned". Videa byla připravena ve spolupráci se známými youtubery a jsou volně dostupná zde.

Den otevřených dveří...
27. 03. 2018

Zveme budoucí prvňáčky, rodiče, všechny zájemce z okolních škol na "Den otevřených dveří". Ve čtvrtek 5. dubna od 15 do 18 hodin na vás čeká netradiční prohlídka všech tříd a odborných učeben. Přichystány jsou pokusy, hry, tvoření a kouzelné interaktivní tabule. Omrknout můžete tělocvičnu, jídelnu, školní družinu i půdní vestavbu s komunitním centrem. Jsme připraveni odpovídat na dotazy týkající se provozu, organizace výuky i nabídky zájmové činnosti pro děti včetně činnosti školní družiny. Informace zde.

Velikonoční prázdniny...
24. 03. 2018

Ve čtvrtek 29. března 2018 mají žáci velikonoční prázdniny. Školní družina je pro děti z nižšího stupně v provozu od 7 do 15 hodin. Další informace můžete získat od paní vedoucí vychovatelky Aleny Honajzerové (alena.honajzerova@zsma.cz mobil: 777 719 364). V pátek 30. března a v pondělí 2. dubna jsou státní svátky. Vyučování začne v úterý 3. dubna 2018.

Postup do kraje v recitaci...
23. 03. 2018

V úterý 20. března se sjeli recitátoři do Krnova, aby se v okresním kole utkali o postup do kraje. Naši školu reprezentovali A. Pietrasová, D. Suchánek, B. Tupá, F. Veselý, S. A. Kaňa, M. Veselá, E. Hajná a J. Veselý. Porotu nejvíce oslovily výkony Alexandry Pietrasové z 1. třídy a Elišky Hajné z 9. třídy. Obě úspěšné recitátorky postupují do krajského klání. Gratulujeme.

DAK...
15. 03. 2018

Jsme tři a máme jeden společný cíl, chceme podpořit malého Vojtu, který má mukopolysacharidózu. Že tu nemoc neznáte? Tak právě to chceme změnit, protože si myslíme, že se o nemocech tohoto typu málo mluví. Proč my? Jedna z nás je pediatrička, druhá operní diva a ta třetí to celé organizuje. Spojíte s námi síly pro dobrou věc i vy? Přispívat můžete zde. Adéla Hazuchová

Velikonoční jarmark...
14. 03. 2018

Poprvé v letošním roce se brány Linhartovského zámku otevřou 17. března (od 9 do 16 hodin), a to při příležitosti již tradičního Velikonočního jarmarku. Své zboží nabídne téměř 60 prodejců výrobků lidových řemesel. Někteří z nich dokonce předvedou své umění přímo v praxi. Na stáncích nebudou chybět kraslice, pomlázky, keramika, malované a foukané sklo, drátěné i smaltované šperky, zdobené perníčky a jiné. Bližší informace na webu zámku zde.

Eko soutěž...
13. 03. 2018

Spolek Zahrádkářů z.s. Město Albrechtice vyhlašuje pro žáky ZŠ soutěž s ekologickou tematikou. V kategoriích (1. a 2. stupeň) si můžete zvolit oblast tvorby (výrobek, výkres, esej). Pomáhat vám mohou i rodiče. Svá díla odevzdávejte do kanceláře u paní Jany Muroňové do 20. března 2018. Propozice soutěže najdete zde.

Recitační soutěž...
09. 03. 2018

Zveme všechny, kdo chtějí prožít příjemné odpoledne, ať se zastaví v úterý 13. března od 13 hodin ve škole. V prostorech komunitního centra se představí recitátoři z 1. až 5. tříd. Svými výkony se v silné konkurenci utkají o postup do okresního kola.