Pavel se dočkal šachového titulu

Každoročně se v předposledním červnovém týdnu scházejí šachisté, aby zabojovali o titul a putovní pohár přeborníka školy. Letošní ročník byl již dvanáctý, rozhodně však ne „tuctový“.

Oproti loňsku si vyměnili pořadí na prvních dvou místech deváťáci Jiří Veselý a Pavel Kohut. Program na řízení turnaje Swiss Manager nalosoval jejich vzájemný souboj hned do úvodního z celkových sedmi kol. A přestože měl Jirka v koncovce o pěšce navíc, kvůli ztrátě tempa získal Pavel poziční výhodu a partii vyhrál. Tím odstartoval svou spanilou jízdu turnajem, který vyhrál při své poslední možné sedmé účasti (v minulosti byl třikrát druhý)!

Jirka Veselý nakonec obsadil druhé místo a další favorit Janis Raptis (loni na turnaji chyběl) místo třetí. Ostatní mladší či méně zkušení hráči se poprali o další pořadí a opět se mohli trenéři ing. Karel Handlíř a Miroslav Hrbáček i paní ředitelka Regína Hajná kochat překrásnými partiemi. Stejně jako loni se zúčastnilo 20 hráčů, z toho jediná dívka Berenika Galušková.

Jedinou vadou na kráse tak je časové omezení partií na 2x15 minut, které nedovoluje při složitějších pozicích hráčům propočítávat více variant. Jinak to však při celkovém počtu 70 partií nejde.

Všichni hráči obdrželi diplom a drobnou sladkost, zajištěn byl pitný režim. Kromě putovního poháru byly připraveny dvě sady medailí – první za celkové pořadí a druhá pro nejmladší žáky z prvních a druhých tříd.

Foto a text Milan Pokorný, organizátor turnaje