Podnikatelský záměr

Už po páté si mohli žáci vyzkoušet role dospěláků a „rozjet“ svoji firmu. Do letošního ročníku soutěže O nejlepší podnikatelský záměr se zapojilo 12 žáků 6. a 7. tříd.

Na základě kurzu Abeceda podnikání, který připravila nezisková vzdělávací organizace JA Czech ze Zlína a který každoročně absolvují žáci 6. tříd v rámci pracovního vyučování, si šesťáci a sedmáci založili celkem pět firem.

Museli splnit několik úkolů – promyslet svoje podnikání, včetně místa, vybavení, personálního zastoupení, počátečních výdajů, udržitelnosti na trhu a cílů do budoucna, dále měli vytvořit pro svou firmu reklamu, připravit prezentaci a představit ji porotě.

Společné setkání se uskutečnilo 16. května v komunitním centru. Pozvání do poroty přijala paní ředitelka krnovských škrobáren Věra Škurková, Hanka Kozelská – majitelka Drogerie, domácích potřeb a papírnictví v Městě Albrechticích a naše paní učitelka Irena Santariusová.

Aby soutěžící udělali na porotu co nejlepší dojem, přinesli si ukázky svých výrobků, někteří také pokladní deníky, vizitky a další materiály.

Ale nejtěžší snad bylo odpovídat na zvídavé dotazy poroty. Rozdíly v hodnocení byly minimální, přesto porota určila toto pořadí:

1. místo FANTASTIC JEWELERY (F & J) - výroba autorských šperků, T. Kubiszová
2. místo ŠTĚSTÍ NA DLANI – výroba a prodej drobných předmětů - srdíčka, jehelníčky …, M. Maderová, K. Cágová, V. Horáčková
3. SLIMES MASTER – výroba a prodej slizů, P. Michálková, E. Trautenbergerová
4. AnEl PHOTOGRAPHY – fotografování, A. Poláchová, E. Bušosová
5. OBČERSTVENÍ U ČTYŘ PŘÁTEL – ovocné a zeleninové saláty a smoothie – M. Veselá, E. Hricková, J. Návrat, P. Horák 

Všichni soutěžící si zaslouží velkou pochvalu za pečlivou přípravu. Poděkování patří A. Doležalovi z 6. B za roli časoměřiče a především porotě za milou návštěvu a čas, který věnovala našich dětem.

 Foto Regína Hajná, text Táňa Kurečková