I letošní ročník Talentové soutěže ZAV provázela sportovní atmosféra, napětí i slzičky. Na přelomu dubna a května se do školního kola postupně zapojilo 96 žáků 3. – 9. tříd. Jejich úkolem bylo napsat během půl hodiny co nejvíce cvičení v programované výuce ZAV od první lekce.

Písaři…

Dovednost ovládat klávesnici počítače všemi deseti bez dívání se na ruce se učí žáci v hodinách informatiky, v nepovinném předmětu Základy administrativy nebo v kroužcích psaní na PC ve školní družině. Letos jsme „oživili“ soutěž o další disciplínu, tentokrát psaní ve dvojicích – opět se psalo půl hodiny, ale žáci se střídali u klávesnice po 10 lekcích.

Programová výuka ZAV…

Výsledky jsou potěšující, úspěšní byli především ti, kteří při psaní dodržovali předepsaná pravidla. Nejmladším účastníkem byl Radim Ondrák z 2. B, který dokázal napsat 32 cvičení.

Berča…

Z žáků 3. tříd se na medailové pozice dostali Matyáš Bányácski 3. místo za 37 lekcí, Tomáš Olejniczak – 2. místo za 38 lekcí a nejlepší výkon předvedla Berenika Galušková, když napsala 43 lekcí.

Sven…

4. třídy úspěšně reprezentoval Jakub Herman – získal 3. místo za 40 lekcí, Natálie Blaťáková – 2. místo za 41 lekcí a Sven Bártek vybojoval 1. místo za 53 lekcí.

Aneta…

Vynikajících úspěchů dosáhli i žáci 5. tříd – 3. místo Lukáš Vyležík 65 lekcí, 2. místo Markéta Kadlíková 86 lekcí a Aneta Poláchová za 97 lekcí právem získala pomyslnou zlatou medaili.

Eliška…

Žáci druhého stupně soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii 6. – 7. tříd si vybojovala 3. místo Markéta Kociánová ze 7. A  za 88 lekcí, o 10 lekcí více napsala Aneta Šimeková ze 6. A – 2. místo – 98 lekcí. Nejlepší byla nadějná písařka Eliška Baránková ze 6. A, která napsala 112 lekcí.

Michal…

V kategorii 8. – 9. tříd se na prvních místech utkali favorité a zkušení závodníci. Mirek Banovec z 9. A a Michal Kvasnica z 8. A napsali shodně 122 lekcí, 3. místo vybojovala Maria Fofová z 8. B za 104 lekcí. Velmi kvalitní a vyrovnané výsledky předvedli i další čtyři soutěžící – Vladimír Dlouhý – 103 lekcí, Katka Polášková 100 lekcí a Vítek Drahotušský 99 lekcí, Ondra Němec 96 lekcí.

Gratulujeme…

A jak dopadly dvojice? Do kategorie 6. – 7. tříd se zapojilo 8 dvojic z toho jedna z 5. tříd. 1. místo si zasloužily dvě Elišky – Hajná a Baránková, když napsaly 99 lekcí. 2. místo patří Hance Vaculové a Markétě Kociánové ze 7. A za 89 lekcí a 3. místo získali Daniel Švec a Aneta Šimeková z 6. A za 85 lekcí.

Skvělý výkon…

V kategorii 8. – 9. tříd bojovalo o nejlepší výsledek 9 dvojic. Absolutními vítězi se stali Ondra Němec a Vítek Drahotušský z 8. B za 115 lekcí. Anežka Čihánková a Maria Fofová se musely „spokojit“ s místem 2. za 112 lekcí a 3. pozici vybojovali Michal Kvasnica a Vláďa Dlouhý z 8. tříd za 110 lekcí.

Šťastná výherkyně klávesnice…

Při slavnostním vyhlašování výsledků bylo také 17 nejlepších písařů zařazeno do losování o klávesnici k počítači. Šťastnou výherkyní se stala Aneta Šimeková z 6. A třídy. Blahopřejeme všem za krásné výsledky a věřím, že se budete psaní věnovat i nadále.

Neustále se zdokonalujeme…

Do soutěže se již tradičně zapojili i dospělí. Jsem velmi ráda, že nejlepších výsledků dosáhly naše bývalé žákyně – dnes kolegyně, které se naučily psát právě v programované výuce ZAV u nás ve škole. Zuzka Adamíková napsala 135 lekcí a Lucka Mironovičová 110 lekcí. Dále soutěžily paní učitelka Táňa Kurečková, paní ředitelka Regína Hajná a paní uklízečka Jana Kalová. I jim patří blahopřání a poděkování.