V rámci projektového vyučování se páťáci věnovali významné osobnosti české kultury – malíři a spisovateli Josefu Ladovi. Na tabuli si…
Podzim se vloudil do vyučování v 1. A třídě. Jak se mu to povedlo? Jednoduše. V matematice sčítáme jablíčka, hrušky, kaštany, listy nebo zvířátka. Říkanky k písmenkům jsme vyměnili za veselé podzimní písničky a říkadla.
Sčítáme jablíčka, hrušky, zvířátka…
To by byl ten podzim smutný bez výzdoby ve třídě. Děti nelenily a vyrobily papírové draky, které zavěsily na šňůru do oken. Teď je dráčci pozorují a šibalsky se na ně usmívají.
Jen nám draci neuleťte…
Děti ví, že brambory jsou hlavně k jídlu. O tom, že pasáčci pečou na poli brambory, dnes děti zpívají pouze v písničce. Nám posloužily místo modelíny na výrobu ježků a myšek, které jsme ukryli na výstavce pod listy.
Brambory jsou především na jídlo…
Že všichni žáci 1. A třídy mají nejraději tělocvik, nemusím zdůrazňovat. Proto mají také rádi vše, co souvisí s pohybem a to jsou pohybové hry – Panenka v dešti nebo Zvědavec.
Panenka v dešti…
Obě hry a také písničky dokážou doprovázet na hudební nástroje, zvané bobotubes. Že nevíte, o jaký nástroj jde? Jsou to barevné plastové roury o různé délce. Když rourou udeříte o lavici nebo podlahu, vydá tón.
¨
Učíme se hrát na nové hudební nástroje…
A co děláme v prvouce? Přiřazujeme plody a listy ke stromům. Povídáme si o změnách v přírodě a o počasí. Zatím jen podle obrázků v učebnici. Své znalosti budeme prověřovat na vycházce do přírody v tomto týdnu. A na závěr básnička, kterou už umíme.
Když rourou udeříte o podlahu nebo lavici, vydá tón…
Cestou na vycházce přírodniny nasbíráme,
na dobré svačince si pochutnáme.
Papírové draky vypustíme,
hola, hej podzim oslavíme.
Foto Regína Hajná, text Irena Santariusová