Žáci 6. tříd se v hodině přírodopisu podívali pod pokličku mikrosvěta. Dávno ví, co je to mikroskop, k čemu slouží a z čeho…
Meteorologie je nauka o počasí, která zkoumá různé meteorologické prvky, jako jsou teplota a tlak vzduchu, oblačnost, srážky aj. O nich často slyšíme v pořadech o předpovědi počasí.
Data z naší meteostanice využívá i server www.in-pocasi.cz…
Víme však o meteorologii všechno? Co vám říkají pojmy jako ombrograf, anemometr, cyklony, izobary nebo Beaufortova stupnice? Tady bychom už možná potřebovali odbornou pomoc.
Náhled na jeden z výstupů www.in-pocasi.cz…
Žáci osmých tříd se v posledním měsíci školního roku touto tématikou zabývali. Při práci ve skupinách zjišťovali informace o zvoleném meteorologickém prvku a přístroji, sloužícímu k jeho měření. Učili se využívat informací ze školní meteorologické stanice, jež je umístěna na střeše naší školy.
Výpis rekordů z meteostanice na budově naší školy…
Často zabrousili na odborné internetové stránky o meteorologii. Některé skupiny zvládly připravit i fiktivní předpověď počasí. A jaké výstupy ze svých badatelských aktivit žáci vytvořili? Na dvě nejlepší se můžete podívat i vy.
Výstupní grafika ze školní meteostanice…
Z 8. A jde o práce žáků Pavla Hanuse, Heleny Petrové, Patrika Baránka, Kamila Švece a Davida Gadzialy. Z 8. B pak Daniela Weisse, Patrika Přibyla, Nikoly Pobucké, Filipa Sopóciho a Leony Benešové.
Foto Kateřina Chytilová, text Věra Mertová