Žáci 6. tříd se v hodině přírodopisu podívali pod pokličku mikrosvěta. Dávno ví, co je to mikroskop, k čemu slouží a z čeho…
QR kódy vynalezli Japonci v roce 1994. Každý z nás je proto už někde viděl. V ZOO u výběhů zvířat, na naší turistické stezce na Dubí vrch, v muzeu. QR kódy jsou dokonalejší podobou mnoho let zcela běžně používaných čárových kódů.
S čtečkou v mobilu na „QR“ kódy…
Jde o obrázky – čtverce, které obsahují další menší, většinou černé a bílé čtverečky obsahující díky svému uspořádání velké množství zakódovaných informací.
V plné práci…
Lze do nich zaznamenat a do telefonu snímat libovolnou textovou informaci o délce až 4 300 znaků. Tak začínal jeden ze tří článků, které jsme na školním webu věnovali přípravě žáků šestých a devátých tříd k možnosti využívání „QR“ kódů v každodenním životě.
Hele…
Všemi aktivitami účastníky seminářů výborně provázeli pracovníci Staňka Pavézková, Johana Rohelová a David Valach ze společnosti pro přírodu a krajinu Actaea. V současné době víc než zima vládne počasí pozdního podzimu.
Opravdu?
Proto snad nebude vadit opětovné ohlédnutí do října nedávno skončeného roku 2012 prostřednictvím dosud nezveřejněných fotografií pořízených paní učitelkou Kateřinou Lozertovou a zjistit, jak si s kódy poradily děti z 6. A.
Foto Kateřina Lozertová, text Karel Knapp